AKTUALNOŚCI - Strona główna


nabór na XIII edycję LOGOPEDII

Szanowni Państwo,
rozpoczęliśmy nabór na XIII edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych LOGOPEDIA.
Program studiów i efekty kształcenia są takie same, jak dla poprzedniej edycji (zob. zakładka O STUDIACH LOGOPEDYCZNYCH).
W zależności od sytuacji, studia będą prowadzone w systemie kontaktowym (dwa weekendowe zjazdy w miesiącu) lub hybrydowo. Rozpoczną się w październiku 2021 (pod warunkiem utworzenia się grupy)
Na studia można się rekrutowac przez system rekrutacyjny.
Link do formularza rekrutacyjnego:  https://podyplomoweikursy.ur.edu.pl/Default.aspx
SERDECZNE ZAPRASZAMY :-)


Dodano: 2021-06-16 09:08:26
4. Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna

Szanowni  Państwo, 

już wkrótce odbędzie się 4. Międzynarodowa Konferencja Logopedyczna: Zaburzenia płynności mowy. Teoria i praktyka. Organizatorami konferencji są: Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude oraz Uniwersytet Śląski.
W wydarzeniu wezmą udział znakomici specjaliści, m. in.: Kurt Eggers, Sabine Van Eerdenbrugh, Peter Schneider,  Mary Weidner i Tomasz Woźniak.  Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką metod i programów modyfikacji jąkania, m.in. Lexipontix, Mini-KIDS i InterACT.  Warto dodać, że organizowana przez nas konferencja od lat budzi niesłabnące zainteresowanie, także wśród ekspertów.
Konferencja odbędzie się 25-26 czerwca i będzie transmitowana online oraz tłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.
Zachęcamy Państwa do rejestracji pod adresem: 
https://www.konferencja-zpm.edu.pl/pl/rejestracja2021/ 

Wszystkie informacje o wydarzeniu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych: 
www.konferencja-zpm.edu.pl
https://www.facebook.com/events/611051926134536Dodano: 2021-06-16 09:07:48
OPŁATY ZA STUDIA - WAŻNE!

Szanowni Państwo, 
rachunek bankowy, na który wpłacają słuchacze z XI edycji Logopedii i z VI edycji Neurologopedii, zostanie zamknięty na koniec czerwca. W związku z tym bardzo proszę o uregulowanie wszelkich płatności tak, aby wpłynęły do 30.06.2021 r. Przypominam, że warunkiem dopuszczenia do egzaminu dyplomowego jest m.in. dokonanie pełnej opłaty za studia.
Bardzo proszę tego nie zaniedbać.
A.M. 


Dodano: 2021-06-11 14:47:45
WYKŁAD PANI PROFESOR PLUTY-WOJCIECHOWSKIEJ

Szanowni Państwo, 
w piątek, 4 czerwca odbędzie się spotkanie z Panią Profesor dr hab. Danutą Plutą-Wojciechowską z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 
Pani Profesor jest logopedą-praktykiem, od 1987 r. pracuje w Poradni Logopedycznej Zakładu Ortodoncji Katedry Stomatologii Rozwojowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Głównym przedmiotem Jej zainteresowań  są zaburzenia mowy u dzieci z wadami w obrębie środkowej części twarzoczaszki (mowa dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia) oraz u dzieci z zaburzeniami czynności prymarnych, takich jak oddychanie, przyjmowanie pokarmów.
Jest autorką standardów postepowania logopedycznego w takich przypadkach. Interesuje się ponadto diagnostyką i typologią dyslalii, patofonetyką. Jest autorką kilku monografii, m.in.: Zaburzenia mowy u dzieci z rozszczepem podniebienia. Badania - Teoria - Praktyka (Bielsko-Biała 2006), Podstawy patofonetyki mowy rozszczepowej. Dyslokacje (Bytom 2010), Mowa dzieci z rozszczepem podniebienia (Kraków 2011), Zaburzenia czynności prymarnych i artykulacji. Podstawy postępowania logopedycznego (Bytom 2013).
Spotkanie odbędzie się na platformie MsTeams (dla obu roczników logopedii i dla neurologopedów - w tym samym czasie). Kod dostępu do zespołu to tj7g38t.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam i zachęcam do uczestnictwa i do dyskusji po wykładzie.
A.M.


Dodano: 2021-05-28 23:58:29
Sesja logopedyczna

sex shop
sex shop
sex shop

Szanowni Państwo, 

na adresy poszczególnych roczników wysłałam szczegółowe informacje na temat sesji. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi. I oczywiście zachęcam do udziału w sesji

Bardzo Państwa proszę o to, aby przed sesją wypełnili Państwo ankietę, która pomoże nam włączyć się do badań na temat świadomości dotyczącej jąkania. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje 3-5 minut. Jest już aktywna i jest dostępna tutaj: https://forms.office.com/r/4dL0mWSjug.   


Dodano: 2021-04-30 18:52:11